
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.02 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Type | Voltage Supervisory |
| Number of Elements | 3 |
| Output Type | Active Low, Push-Pull |
| Max Power Dissipation | 2.14 W |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Accuracy | 3.2 % |
| Power Dissipation | 2.14 W |
| Threshold Voltage | 2.93 V |
| Operating Supply Current | 15 µA |
| Quiescent Current | 15 µA |
| Max Supply Current | 40 µA |
| Reset | Active High , Active Low |
| Reset Timeout | 140 ms |
| Nominal Supply Current | 40 µA |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 3 |
| Undervoltage Threshold | 2.93 V |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$3.96768
Ext.Price$3.96768
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.96768 | $3.96768 |
| 10 | $3.37574 | $33.75740 |
| 25 | $3.13198 | $78.29950 |
| 50 | $2.90582 | $145.29100 |
| 100 | $2.69602 | $269.60200 |
| 300 | $2.61197 | $783.59100 |
| 500 | $2.53054 | $1265.27000 |
| 1000 | $2.45614 | $2456.14000 |
